Dla kogo wykonujemy audyt SEO ?

Państwa strona w naturalnych wynikach pozycjonowania osiąga niewystarczające rezultaty ?

Jeżeli często zastanawiacie się nad odpowiedzią na powyższe pytanie za całą pewnością powinniście wykonać Audyt SEO.
Naturalne czyli bezpłatne wyniki w wyszukiwarce Google to pozycje jakie Państwa strona, sklep internetowy osiąga w pozycjonowaniu organicznym.

Czym jest i czemu służy Audyt SEO ?

SEO (ang. search engine optimization) to gałąź marketingu internetowego skoncentrowana na zwiększeniu widoczności , skuteczności w pozyskiwaniu ruchu z organicznych wyników wyszukiwania. Audyt Państwa strony www nie skupia się jednak tylko na działaniach związanych z marketingiem, poruszamy  również w nim kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa oraz użytecznością dla przyszłych i potencjalnych  klientów. Profesjonalna analiza SEO poddaje weryfikacji profil linkowy strony, strukturę domeny i poprawność kodu,  jakość treści i jej ilość haseł. Szczegółowo przeanalizujemy pozycję strony internetowej wśród wyników wyszukiwania Google. Tworząc Audyt SEO skupimy się również na konkurencji i branży jaką reprezentuje Państwa firma, działania te będą doskonałym wstępem do rozpoczęcia pracy nad optymalizacją strony bądź sklepu.

Algorytm Google jest odpowiedzialny za przypisanie pozycji stroną, którą wyświetlają się Państwu po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę. Państwa stronę jak i każda z milionów stron internetowych algorytm wyszukiwarki Google ocenia na podstawie kilkuset czynników tworząc ranking który w najlepszy sposób ma odpowiadać użytkownikom. Google nie udostępnia nigdzie jakie parametry sprawdza wyszukiwarka jak i nie podaje jak została ona oceniona , aby strzec swoją tajemnicę Google często zmienia działanie swoich robotów indeksujących. Tworząc audyt SEO nasi specjaliści korzystają wielu narzędzi dedykowanych ku temu oraz na bieżąco czytają wskazówki do pozycjonowania dla webmasterów.

CZYM JEST ALGORYTM GOOGLE?

Algorytm Google jest odpowiedzialny za przypisanie pozycji stroną, którą wyświetlają się Państwu po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę. Państwa stronę, jak i każdą z milionów stron internetowych algorytm wyszukiwarki Google ocenia na podstawie kilkuset czynników, tworząc ranking, który w najlepszy sposób ma odpowiadać użytkownikom. Google nie udostępnia nigdzie jakie parametry sprawdza wyszukiwarka jak i nie podaje jak została ona oceniona. Co więcej, aby strzec swoją tajemnicę Google często zmienia działanie swoich robotów indeksujących. Tworząc audyt SEO nasi specjaliści korzystają z wielu narzędzi dedykowanych ku temu oraz na bieżąco czytają wskazówki do pozycjonowania dla webmasterów.

Jakie przesłanki zachodzą do wykonania audytu SEO ?

  • Tworzenie nowej strony internetowej 
  • Tworzenie sklepu internetowego
  • Wprowadzenie kluczowych zmian w stronie internetowej
  • Mniejsze zainteresowanie klientów i mniejszy ruch na stronie
  • Aktualne wyniki pozycjonowania nie są dla Państwa satysfakcjonujące
  • Zmiana specjalisty / firmy obsługującej SEO

Co wchodzi w skład audytu SEO ?

Audyt SEO zawiera wszystkie niezbędne elementy, które należy wdrożyć lub poprawić na Państwa stronie internetowej w celu spełnienia wymogów najnowszego algorytmu Google. Poniżej przedstawiamy przykładowe elementy, które sprawdzamy podczas audytu, a następnie wdrażamy jako optymalizację witryny:

– szczegółowa analiza linków przychodzących,
– szczegółowa analiza konkurencji,
– czas ładowania strony
–  optymalizacja grafiki
–  obecność certyfikatu SSL
– szczegółowa analiza potencjału słów kluczowych,
– szczegółowa analiza widoczności witryny,
– najważniejsze wskazania, które należy zmienić w obrębie witryna, by była lepiej widoczna w sieci
,
Są to niezbędne działania przed podjęcie procesu Link Building.

pozycjonowanie stron sosnowiec

AUDYT SEO JAKO CZĘŚĆ PROCESU POZYCJONOWANIA

Analiza SEO bardzo często traktowany jest jako wstępna część procesu pozycjonowania. Na jego podstawie możliwe jest podjęcie decyzji o współpracy z firmą. Analiza wskazuje nasz sposób działania, wyznacza metody wykorzystywane podczas poprawy jakości strony i jej widoczności w wynikach wyszukiwania. Jednocześnie umożliwia też Państwu stwierdzenie, czy obrany sposób działania pasuje do podjętego przez firmę planu rozwoju.

CO WYRÓŻNIA PRZYGOTOWANY PRZEZ NASZĄ FIRMĘ AUDYT SEO?

Tworzymy audyt SEO w oparciu o ważne dane dla pozycjonowania. Oprócz jasnych, rzeczowych wyników przedstawiamy także sposoby, dzięki którym wprowadzane zmiany stają się łatwiejsza, a przede wszystkim przynoszą widoczne efekty.

Przygotowywana przez naszych specjalistów analiza SEO bazuje na sprawdzonych metodach, jednak w każdym przypadku jest personalizowany indywidualnie do potrzeb Państwa biznesu.

DLACZEGO AUDYT SEO SKUPIA SIĘ NA WYSZUKIWANIACH W GOOGLE?

Audyt SEO i analiza danych obejmują zalecenia dla wyszukiwarki Google, ponieważ jest ona powszechnie wykorzystywaną w Polsce. Na ten moment jest najpopularniejszą, z której korzysta zdecydowania większość osób obecnych w sieci. Warto jednak zauważyć, że dane, które obejmuje przygotowany dla Google audyt SEO często sprawdzają się w innych wyszukiwarkach – w tej samej postaci lub z niewielkimi zmianami.